Spływy kajakowe rzeką Sapina Spływy kajakowe rzeką Sapina

galeria

Spływy kajakowe Sapiną

Organizujemy spływy kajakowe rzeką Sapiną, jej trasa przebiega w strefie ciszy i przez bardzo czyste jeziora na Mazurach. Całkowita długość liczy 34km i zaczyna się z jez. Kruklin i kończy na jez. Święcajty. Proponujemy spływy jednodniowe na odcinku 8km trasą Kruklin-Gołdopiwo zajmującą 3 godziny i kolejna dłuższa trasa 25km Gołdopiwo-Święcajty zajmująca 6 godzin.


TRASY KAJAKOWE:
1. Kruklin-Gołdopiwo – spływ krótki, jednodniowy, długość 8km zajmuje 3 godziny. Na szlaku mijamy wiadukty i mosty, w tym zburzony most kolejowy nad rzeką Sapiną. Startujemy na jeziorze Kruklin, dalej wpływamy na rzekę Sapinę i do jeziora Patelnia, które przepływamy w kierunku zburzonych wiaduktów kolejowych. Następnie przepływamy przez centrum turystycznych Kruklanek i dopływamy do jeziora Gołdopiwo, kierujemy się na zachodnią stronę i kończymy spływ.


2. Gołdopiwo-Święcajty – spływ długi, jednodniowy, jego 25km odcinek zajmuje 6 godzin. Wypływamy z j. Gołdopiwo w kierunku Śluzy Przerwanki gdzie wpływamy na dalszą urokliwą cześć rzeki Sapina. Po około 35min dopływamy na j.Wilkus i kierujemy się na północ na końcu jeziora skręcamy na zachód i przez wąski przesmyk wpływamy na Sapinę i dalej na j.Pozezdrze. Następnie piękną leśną trasą wodną, wpłyniemy na j. Stręgiel, tu skręcamy w lewo i na j. Święcajty w Ogonkach kończymy spływ.


SZLAK SAPINY:
http://mazury.info.pl/atrakcje/szlaki/kajakowe.html#sapina


CENA:
1. Spływ krótki 3h - 60zł / kajak dwuosobowy
2. Spływ długi 6h - 70zł / kajak dwuosobowy

 


KONTAKT:

514 156 196

 
Kruklanki Spływy kajakowe Sapiną Noclegi Strony www dla obiektów noclegowych